Weekendowa rodzinna wycieczka do Weltwald

Ah kwiecień plecień poprzeplata, trochę zimy, trochę lata lub jak to w Niemczech mówią “April, april der macht was er will!”. Na Wielkanoc liczyliśmy na ładną pogodę (przed Wielkim Tygodniem upał) i zamierzaliśmy wybrać się gdzieś w niedalekiej okolicy. Wycieczka do Weltwald była zaplanowana ale pogoda pokrzyżowała nam plany.

Święta minęły a po nich nastąpiła krótka zmiana pogody. W niedzielę zrobiło się naprawdę ładnie i ciepło, dlatego wybraliśmy się cała rodziną. Nasz psiak znów mógł z nami pojechać w nowe miejsce. Wejście z psami do Weltwald nie stanowiło bowiem żadnego problemu.

Weltwald to 100 hektarowy las podzielony na strefy tematyczne, znajduje się w okolicach Freising. Wstęp jest bezpłatny, czworonogi nie stanowią żadnego problemu, jedynie na parkingu była informacja aby psy były prowadzone na smyczy. W parku można poznać drzewa z rejonu Ameryki Północnej, Azji i Europy.

Las powstał w roku 1983 i od tego czasu rośnie tam 300 gatunków drzew. My spacerowaliśmy 2 godziny i prawdopodobnie nie zobaczyliśmy ich wszystkich. Parking pod parkiem był pełny, nic dziwnego, w czasach pandemii chociaż spacery na świeżym powietrzu ludziom zostały. Na szczęście w lesie ludzie byli tak rozproszeni, że bez problemu można było spokojnie spacerować i podziwiać budzącą się do życia przyrodę. Niestety chyba przyjechaliśmy do parku za wcześnie, bo wiele drzew jeszcze nie wypuściło pąków. Na sam koniec specjalnie poszliśmy do rosaceum ale niestety o tej porze nic nie kwitło jeszcze…. Na pewno w innym czasie, widoki muszą być wspaniałe.

Jakieś dzieciaki zrobiły szałas

Spacerując po alejkach znaleźliśmy chyba tzw corona kamyki

Oto parę zdjęć jednych z wielu gatunków drzew

Spacerując po parku, zatrzymaliśmy się krótko na placu zabaw.

Niedaleko lasu znajduje się ścieżka dydaktyczna i nawet labirynt ale o tym dowiedzieliśmy się już po powrocie do domu. Nic straconego, następna wycieczka może odbyć się właśnie tam a i jeszcze raz przy ładnej pogodzie na pewno zajrzymy do Weltwald, może będziemy mieli szczęście obejrzeć piękne róże lub wrzosowiska ….

Jedna odpowiedź do “Weekendowa rodzinna wycieczka do Weltwald”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.