Zdrowe odżywianie po wyjściu z postu Daniela

Kolejny dzień dzień po wyjściu z postu minął nam głównie na nauczaniu zdalnym, dlatego nie miałam czasu napisać. Staramy się jeść po prostu zdrowo, codziennie jemy parę porcji owoców i warzyw, pijemy soki warzywne lub sama jakieś świeżo wyciśnięte komponuję.

Na śniadanie, do świeżo upieczonego domowego chlebka wysokowartościowego, zrobiłam sok wzmacniający układ odpornościowy. Sok, pomimo, że zawiera buraka, był do wypicia. Dodatkowo zrobiłam świeży sok z pomarańczy.

Tak prezentuje się chlebek w foremce.

Na obiad mąż dostał w końcu pyzy z mięsem. Ja nie przepadam, dlatego zjadłam zupę z soczewicy. Do obiadu obowiązkowy sok warzywny.

Na kolację zjedliśmy pierwszy raz domową pizzę. Znalazłam informację, że do idealnej włoskiej pizzy należy użyć włoskiej pizzy 00. Niestety w żadnym sklepie jej nie znalazłam, więc musiałam ją zamówić na Amazon. Cena za 1 kilogram 7 E to sporo ale byłam ciekawa, czy jest warta swojej ceny i zamówiłam.

Na https://www.ofenoffen.de/pizzateig/ znalazłam przepis

  • mąka typ 00 – 450 gram
  • sól – 1 łyżeczka
  • oliwa z oliwek – 50 ml
  • suche drożdże – 1 opakowanie
  • woda, lekko ciepła – 250 ml
  • miód – 1 łyżeczka, alternatywnie 1 łyżeczka cukru

Z podanych produktów wyszły mi dwie pizze. Ciasto piekłam około 15 minut w piekarniku w temperaturze przeznaczonej do pieczenia pizzy. Pizza wyszła super. W przepisie ciasto powinno godzinę wyrastać, ja jednak nie miałam tyle czasu przygotowując ją i odstawiłam ciasto na około 30 minut, wielkiej różnicy w nim nie zauważyłam. Wałkowanie, mimo, że posypywałam wałek mąką, było trochę utrudnione, dlatego do uformowania ciasta na blaszce do pieczenia użyłam rąk.

Do picia podałam sok z ananasa, jabłka i sałaty rzymskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.