Zamek z butelek

Jakiś czas temu natrafiłam w Internecie na video kreatywnej mamy, która wykorzystała puste butelki aby wyczarować dla córki zamek dla wróżek.

Na blogu creative mom znalazłam video, które pokazuje jak wykorzystać różne puste butelki, które zalegają nam w domu. Im ciekawsza butelka, tym lepiej. Gorącym klejem sklejamy butelki w taki sposób aby stworzyły nam konstrukcję zamku, nie ma ograniczeń, ustawiamy sobie je tak jak nam podpowiada wyobraźnia. Następnie bierzemy niepotrzebne kartony i wycinamy paski, którymi oklejamy wieżyczki, budujemy także szpiczaste daszki.

Teraz szykujemy gips. Nie jestem pewna, czy na blogu był to gips, podejrzewam, że raczej modelina (modeling clay). Niestety nie miałam w domu jej tyle, aby pokryła cały zamek.

Gips był miękki i na pierwszej wieżyczce super fajnie się rozprowadzał, jednak szybko wysychał i dodawanie wody, pogarszało tylko sprawę … Na koniec cały zamek prezentował się tak

Następnym razem muszę coś innego wykorzystać do obkładania zamku. Musi być to coś miękkiego aby można było stworzyć efekt cegieł lub innego budulca.

Jedna odpowiedź do “Zamek z butelek”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.