Moja przygoda ze scrapbookingiem

Scrap co? 7 lat temu też nie wiedziałam jeszcze co to takiego. Wszystko zaczęło się gdy szukałam inspiracji na własnoręcznie wykonaną kartkę urodzinową dla naszego synka, który był wtedy na etapie autek z bajki “Cars”. Jestem osobą kreatywną, lubiącą robić wszystko własnoręcznie bo uważam, że takie cudeńka są jedyne w swoim rodzaju a po drugie świetnie nadają się na prezenty. Robiąc komuś kartkę, album czy exploding box (to już wyższa szkoła jazdy) dajemy coś w co naprawdę włożyliśmy swoją pracę i serce.

A więc co to jest scrapbooking? Według Wikipedii, jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. Scrapbooking narodził się w USA i jest tam nawet popularniejszy od golfa! Oczywiście z czasem metodą scrapbookingową zaczęto tworzyć także piękne kartki okolicznościowe, ich odmianą są też wspomniane wyżej tzw. exploding boxy, czyli małe pudełko (przeważnie o wymiarach 10x10x10cm). Po zdjęciu wieczka ścianki pudełka rozkładają się na płasko, ukazując całą swoją zawartość. Zazwyczaj tego typu kartki można wręczyć na specjalne okazje jak ślub, narodziny dziecka czy chrzciny ale świetnie też sprawdzi się na urodziny, wewnątrz można ukryć także pieniądze.

Wykonałam już kilka takich exploding boxów dla znajomych i rodziny i w tym poście podzielę się z Wami zdjęciami moich prac. Miłego oglądania.

kolejny ślubny exploding box na ślub znajomego męża

Jedna odpowiedź do “Moja przygoda ze scrapbookingiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.